x

AI Storytelling: Как да използваме езиковите модели с изкуствен интелект по креативен начин // Уъркшоп с Димитър Узунов

09.11. Варна, 23.11. Велико Търново, 26.11. София, 28.11. Пловдив

През последните две години езиковите модели с изкуствен интелект като ChatGPT и Gemini завладяха света. Хората, чиято работа е свързана със създаването на текстово съдържание, изведнъж се почувстваха силно застрашени. Гилдията на писателите и сценаристите в САЩ обяви стачка, а едно от исканията им беше да се гарантира, че езиковите модели няма да ги заменят. Да се страхуваме от тях обаче няма много смисъл. По-добре да видим как може да ги използваме и то по креативен начин. В този уъркшоп участниците ще научат как работят езиковите модели с ИИ и как да ги използваме като инструмент за търсене и надграждане на идеи. В крайна сметка сценаристите едва ли ще бъдат заменени от изкуствения интелект, а по-скоро от други сценаристи, които го използват.

Уъркшопът е предназначен за професионалисти, любители и студенти в областта на творческото и сценарното писане, създателите на творческо съдържание, наративния дизайн, видео игрите и театъра.

Димитър Узунов е режисьор, сценарист и продуцент. През 2008 година той основава компанията Famille Mundi в Париж, с която работи с артисти от над 20 държави. Димитър е съосновател на Arte Urbana Collectif, организация обединяваща артисти и продуценти, базирана в София, и основател и директор на Summer Scriptwriting Base, лятна академия за създатели на творческо съдържание, която събира всяко лято в България креативни умове от цял свят. Той е основател на платформата Наука & Театър, на българското издание на фестивала за наука и изкуство Theatre of Wonder и координатор на европейския проект Please ASK!, който продуцира сценични произведения в партньорство с учени.
Димитър Узунов е изнасял лекции и уъркшопи в над 20 държави по света. Той води курса Creative Storytelling за ARC Online, а неговия уъркшоп Creative Storytelling: How to Create a Good Story беше включен сред 10-те най-добри креативни събития в Лондон през септември 2018 година от списание ERIC.

Вход свободен след регистрация. Събитието е част от инициативата „Дигитален ноември” на Френски институт в България.

За записване:

09.11 // Събота // 11:00-13:00 // Варна // Градска художествена галерия // линк за записване

23.11 // Събота // 15:00-17:00 // Велико Търново // TAM // линк за записване

26.11 // Вторник // 18:00-20:00 // София // Медиатеката на ФИБ // линк за записване

28.11 // Четвъртък // 18:00-20:00 // Пловдив // Networking Premium – Kapana Plovdiv // линк за записване

Назад