Кого/Какво търсите?

Открийте по-долу най-важните актьори в областта на устойчивото развитие, на подкрепата на уязвимите слоеве от населението и на доброто управление в България.

 

  • Желаете да закупите биопродукти в София? Всяка сряда пред Министерството на земеделието се организира пазар на местни производители!
  • Искате да отглеждате собствени зеленчуци? Открийте споделените градски градини, създадени от сдружения Дружба и Горичка.
  • Мечтаете за незабравими излети, които опазват околната среда? Свържете се с Агенция Odysseia in Travel!
  • Желаете да организирате коктейл и да действате в полза на хората в неравностойно положение в обществото? Изберете кетъринг услугата „Бон апети” на Фондация Светът на Мария .
  • В търсене сте на добри социални проекти? Отборът на надеждата дава възможност на много бедни млади хора да се реализират посредством футбола, а сдружение MиниАрт Фест организира обучения по цирк за деца от сегрегираните квартали. Сдружение Food no Bombs пък изхранва безплатно около петдесет души веднъж седмично в София.
  • Желаете да участвате в такива проекти? Вашите качества са ценни за развитието на дейностите на тези различни сдружения, така че пред вас се откриват многобройни възможности за доброволчество. Свържете се с тях!

Устойчиво градско развитие

Екотуризъм и биоразнообразие контакт Mail
WWF Bulgaria Gueorgui Stefanov gstefanov@wwf.bg
Greenpeace Bulgaria Denitza Petrova denitza.petrova@greenpeace.org
Aгенция Odysseia In Travel, Планински водачи и трекинг Lubomir Popiordanov lubo@odysseia-in.com
Българска асоциация за алтернативен туризъм   kashta_deshka.10.bg@abv.bg
Екосистем Юръп, отговорни и екологични жилища Milena Ignatova milena@ecosystemeurope.org

Музея на пчелата в София

Petar Valchovski petarvalchovski@gmail.com
СНЦ "Рисувай с нас", каяк по Дунава и наблюдение на птиците Viktor Maystorov  viktor.maystorov@gmail.com
Трънско туристическо дружество, Тран, екологичен веломаршрут Simeon Manolov ttd@zatrun.org
СНЦ Tcherno moré Ultra,Туристическа обиколка Черно море    

Българска Фондация Биоразнообразие

  bbf@biodiversity.bg
Рециклиране и "0 отпадъци"    
ЗА ЗЕМЯТА Evgenia Tasheva e.tasheva@zazemiata.org
Ресторант Crazy Diamond    
Фондация "Училище за природата", Кресна, настолна игра за рециклирането Julia Yordanova natureschool@vlahi.org
Фондация за социално развитие – ЗА – Сливи за смет – Сливен. Lydia Nacheva Dimitrova  for_sliven@abv.bg
Сдружение „ФЕНИКС 2009” – проект „Recycle Art Academy” Natalia Nikolova  natalinko@gmail.com 
Ателие Трион, обзавеждане и дизайн от рециклирани материали Iliana Stoilova

info@atelietrion.com

Тиера Верде България, Магазин за битови и хигиенни биопродукти Vihra Dincheva vihra@tierraverde.bg
Земеделие и кратки хранителни обиколки    
Горичка, Споделени градски градини Diana Dimitrova diana@gorichka.bg
Споделени градски градини Droujba   edible.city.sofia@gmail.com

Food no bombs, зеленчукова супа и солидарна кухня

Ivan Iliev  
Фондация "Защитено жилище Заедно", Божурище, зеленчукова супа в някоя институция Dimitar Spasov Tsvetkov  mitak_sc@abv.bg
Опазване на морската среда и управление на водите    
Българската асоциация по водите Ivan Ivanov bwa.sofia@gmail.com
WWF Bulgaria, управление на реките в градовете Georgi Stefanov gstefanov@wwf.bg
Wind2Win, борба срещу замърсяването с пластмаса в Черно море Iliana Stoilova info@akashasurf.com
Surfrider Bulgarie, запознаване с океаните и опазването им Dimitar Atanasov sofia@surfrider.eu

Качество на въздуха и енергийната ефективност

   
ЗА ЗЕМЯТА, специалист Въздух Ivaylo Hlebarov i.hlebarov@zazemiata.org
AirBG,Информация в реално време за качеството на въздуха   hq@airbg.info
ЗА ЗЕМЯТА, специалист Енергия Genady Kondarev genady.kondarev@zazemiata.org
EnEffect, енергийната ефективност Dragomir Tsanev dtzanev@eneffect.bg

Градоустройство и Мобилност

   
Aсоциациa des urbanistes bulgares Galina Alexova galina_alexova@abv.bg
Vizia Sofia Miglena Gerasimova m.gerasimova@vizia.sofia.bg
Местна власт    
Aсоциациa des municipalités bulgares Silvia Georgieva / Desislava Stoikova s.georgieva@namrb.org / d.stoikova@namrb.org
Aсоциациa des écologues bulgares Assya Dobrudjalieva a.dobrudjalieva@gmail.com

 

Образование и околна среда    
Aсоциациa Ecoobchnost Lubomira Kolcheva lkolcheva@bepf-bg.org
Екосистем Юръп, педагогическо съдържание Stoyan Faldjiyski stoyan@ecosystemeurope.org
ЗА ЗЕМЯТА, обучения и сенсибилизиране Danita Zarichinova danita@zazemiata.org
"Еко училище" в гр. Силистра Galina Daskalova u.n.dobrudja@gmail.com

Спорт

   
Фондация "ОПЪН СПЕЙС"  Pepa Peneva Veleva pepa_p@openspacebg.com 
Dancing Wheels Адаптиран клуб,за лица в инвалидни колички, София Milena Petrova Georgieva m.georgyeva@abv.bg / dancingwheelsbg@abv.bg
Фондация "Воден път", адаптирано плуване деца с увреждания Veneta Ivanova info@waterway.bg
Сдружение "Пазарджик спортува" Reneta Petrova Camberova rkamberovaa@gmail.com
Ruse GO, Ruse Ivan Belchev ivan.belchev@gmail.com
Младеж    
Fondation Trotoara Deyan Yankov d.yankov@trotoara.com
Junior Achievement Vera Petkantchin vera.petkantchin@jabulgaria.org

Проекти за подпомагане на уязвими групи население

Santé et Education    
Médecins du Monde, превенция на ранните бременности в Сливен Agathe Simonin/ Atanas Dimitrov

genco.bulgaria@medecinsdumonde.net

HESED, развитие на ранното детство, Факултета и Филиповци в София Elena Kabakchieva e.kabakchieva@hesed.bg
ATD Quart Monde, борба с бедността, Столипиново, Пловдив Véronique et Benoît Reboul- Salze

benoit.reboulsalze@atd-quartmonde.org

veronique.reboulsalze@atd-quartmonde.org

Mini Art Foundation, социален цирк в Надежда, Факултета, София

Galina Ryom-Røjbek / Geo Kalev

miniartfest@gmail.com
Sports Management, Team of Hope, футболен отбор с деца в неравностойно положение Viktor Kirkov viktor.kirkov@sportsmanagement.bg
Largo, кампания по сенсибилизиране на население в Кюстендил, превенция срещу ранното напускане на училище Sasho Kovatchev largo_2007@abv.bg
SEGA Rumyan Sechkov cega@cega.bg
Marginalia, борба срещу езика на омразата Yuliana Metodieva yuliana.metodieva@marginalia.bg

Социален театър

Roumi Nikolaeva rouminikolay@hotmail.com
Arte Urbana, кинообразование за деца в неравностойно положение Ralitsa Assenova / Daniel Simeonov

assenova.ralitsa@gmail.com

d.a.simeonov@zaednovchas.bg
Amalipe   office@amalipe.com
Достъп до услуги и инфраструктура    
Eau et vie Bulgarie, достъп до водопровод във Филиповци Camille Lefort / Temenushka Koutevski

camille.lefort@waterandlife.ngo

temenushka.koutevski@waterandlife.ngo

Trust for Social Achievement Sarah Perrine SPerrine@tsa-bulgaria.org
Habitat For Humanity, достъп до водопровод във Филиповци Mincho Benov benov@hfh.bg
World Without Borders, Stara Zagora Gancho Iliev veselrom@abv.bg
Достъп до заетост    
National Alliance for Volunteer (NAVA), обучение по шев за жени от ромски произход и лица с увреждания Maria Shishkova mshishkova@navabg.com
Land, Source of income, достъп до земя и земеделие за най-бедните Georgi Georgiev / Ivan Penov

georgi@landsourceofincome.org

Svetat Na Maria, Център за подкрепа на възрастни в неравностойно положение и кетъринг услуги Miryana Siriyski miryana@mariasworld.org
Борба с трафика на хора и права на жените    
Animus, Помощ за жертви на трафик Nadia Kozhouharova nadia.bk@animusassociation.org
Български фонд за жените (БФЖ), Финансови инвестиции в проекти, ръководени от жени Nadejda Dermendjieva nadejda@bgfundforwomen.org

Управление и правова държава

Мониторинг на изборите и прозрачност

   
Transparency International Bulgaria Kalin Slavov kalin@transparency.bg
ИНСТИТУТ ЗА РАЗВИТИЕ НА ПУБЛИЧНАТА СРЕДА Iassen Lazarov / Iva Lazarova iassen@iped.bg
Association des journalistes européens Irina Nedeva nedeva@aej-bulgaria.org
Reporters sans frontières (RSF) Pauline Adès-Mével  
НПО    

NGO Portal

Georgi Genchev team.leader@ngobg.info

Обучения

   

Институтът по публична администрация (ИПА)
Pavel Ivanov p.ivanov@ipa.government.bg
правосъдие    
L'Association des avocats français Silvi Gavrilov s.gavrilov@avocatsfrancophonesbg.eu