SOFIA FILM FEST в зала Славейков

СОФИЯ ФИЛМ ФЕСТ гостува в зала Славейков от 9 до 24 март 2019 с програма документали и игрални филми. Във Френския институт ще се проведе и Международния документален конкурс (10-15 март) на Фестивала. 

 

Цени на билетите: 

стандартен билет: 9 лв. 

намалена тарифа: 7 лв. (за ученици, студенти, пенсионери, хора с увреждания и притежатели на абонаментна карта на Френския институт)

Програма: 

 

 

9 март, 18:30 ч. - Изгубени спомени, Златина Русева, 80 мин. 

9 март, 20:30 ч. - Клер Дарлинг, Жули Бертучели, 94 мин. 

10 март, 18:30 ч. - АмерикаЕрик Стол, Чейс Уайтсайд, 75 мин. - Международен документален конкурс 

10 март, 20:30 ч. Диагноза, Ева Подгурска, 78 мин. - Международен документален конкурс 

11 март, 18:30 ч. - Хамада, Елой Домингес Серен, 90 мин. - Международен документален конкурс 

11 март, 20:30 ч. - Да се разкриеш, Денис Парот, 67 мин. - Международен документален конкурс 

12 март, 18:30 ч. - Какво иска Уалаа, Кристи Гарланд, 89 мин.  - Международен документален конкурс 

12 март, 20:30 ч. - За бащите и синовете, Талал Дерки, 99 мин. - Международен документален конкурс 

13 март, 18:30 ч. - Зелената лъжаВернер Буте, 97 мин.  - Международен документален конкурс 

13 март, 20:30 ч. - Първото движение на неподвижнотоСебастиано д'Аяла Валва, 81 мин. - Международен документален конкурс 

14 март, 18:30 ч. - Лекция на Жорж Мурие за реставрацията на филма „Наполеон“ (1927 г.) на Абел Ганс

14 март, 20:30 ч. - Дворците на народа, Борис Мисирков, Георги Богданов, 76 мин. - Международен документален конкурс 

15 март, 20:30 ч. - Трийсет душиДиана Туседо, 80 мин. - Международен документален конкурс 

15 март, 20:30 ч. - Мълчанието на другитеАлмудена Караседо, Роберт Бахар, 96 мин. - Международен документален конкурс 

15 март, 21:15 ч. - Тайният живот на ВераТонислав Христов, 86 мин. - Международен документален конкурс 

16 март, 17:00 ч. - Уиткин и УиткинТриша Зиф, 90 мин. 

16 март, 19:00 ч. - Филм-катастрофа, Пол Гривас, 55 мин. 

16 март, 20:30 ч. - Попфолк, Живко Даракчиев, Перин Гамо, 34 мин. 

Шест музиканта и града, Tatiana Daniliyants, 73 мин. 

17 март, 18:00 ч. - Златна младост, Ева Йонеско, 118 мин. 

17 март, 20:30 ч. - NEXT: Полски късометражни филми

18 март, 18:30 ч. - Вечна красотаДеян Парушев, 85 мин. 

18 март, 20:30 ч. - Кристо: Граница на мечтите, Георги Балабанов, 72 мин. 

21 март, 18:30 ч. - Кроткая, Сергей Лозница, 143 мин. 

21 март, 21:10 ч. - Кристо: завесата в долината, Дейвид Мейзълс, Албърт Мейзълс, Елън Гифърд, 28 мин. 

Кристо: Бягащата ограда, Алберт Мейзълс, Дейвид Мейзълс, Шарлот Зверин, 57 мин. 

22 март, 18:15 ч. - Еуфория, Валерия Голино, 115 мин. 

22 март, 20:45 мин. - Кристо: Острови, Алберт Мейзълс, Дейвид Мейзълс, 56 мин. 

Кристо в ПарижАлбърт Мейзълс, Дейвид Мейзълс, Дебора Диксън, Сюзан Фрьомке, 58 мин. 

23 март, 18:00 ч. - Кристо: Чадърите, Албърт Мейзълс, Хенри Кора, Греъм Уайнбрен, 81 мин. 

23 март, 19:45 ч. - Къщата, която Джак построиЛарс фон Триер, 155 мин. 

24 март, 17:45 ч. - Залез, Ласло Немеш, 142 мин. 

24 март, 20:30 ч. - Тайните на Киетуд, Пабло Траперо, 117 мин.