Кино програма

 

АПРИЛ

Събота 1, 16.00

Министърът  

2011, 115’

Реж. Пиер Шолер

 

Петък 7, 19.00

 

 

Непотребни истории от вчерашния ден – 4

Стената

Когато на нападне империализма

 

Събота 8, 16.00

21 нощи с Пати / 21 nuits avec Pattie

2015, 115’

Реж. Арно Лариу, Жан-Мари Лариу

С участието на: Изабел Каре, Карин Вияр, Серхи Лопес

 

Петък 21, 19.00

Четиристотинте удара - класика

1958, 93’

Реж. Франсоа Трюфо

С участието на: Жан-Пиер Лео

 

Събота 22, 16.00

Наследниците

2014, 105’

Реж. Мари-Кастий Ментон-Шаар

 

Петък 28, 19.00

Френската връзка

2014, 135’

Реж. Седрик Хименес

 

Събота 29, 16.00

Младшият лейтенант / Le petit Lieutenant

2004, 110’

Реж. Кзавие Бовоа

 

МАЙ

Петък 5, 19.00

Непотребни истории от вчерашния ден – 5

 

Събота 6, 16.00

Огюстин / Augustine

2012, 101

Реж. Алис Винокур

 

Петък 12, 19.00

Белите рицари / Les chevaliers blancs

2015, 118’

Реж. Жоашим Лафос

 

Събота 13, 16.00

Няколко часа от пролетта / Quelques heures de printemps

2012, 108’

Реж. Стефан Бризе

 

Петък 19, 19.00

Доано в града, Доано в полето

Документален, 1993, 55'

Патрик Сазал

 

Събота 20, 16.00

Берт Моризо /Berthe Morisot

2012, 100’

Реж. Каролин Шампетие

 

Петък 26, 19.00

Патер / Pater

2011, 105’

Реж. Ален Кавалие

 

Събота 27, 16.00

Атила Марсел / Attila Marcel

2012, 106’

Реж. Силван Шоме

 

ЮНИ

Петък 2, 19.00

Непотребни истории от вчерашния ден – 6

 

Събота 3, 16.00

Нощни приказки / Les contes de la nuit

2012, 84’ Анимация

Мишел Осъло

Втори младежки фотомаратон

 

Петък 9, 19.00

Господин Клайн / Monsieur Klein - classique

1975, 122’

Реж. Джоузеф Лоузи

С участието на:

 

Събота 10, 16.00

В двора / Dans la cour

2013, 98’

Реж. Пиер Салвадори

 

Петък 16, 19.00

Уикенди / Week-ends

2013, 91’

Реж. Ан Виласек

 

Петък 30, 19.00

А сега накъде?

Real. Надин Лабаки

2011, 110’

 

ЮЛИ

Събота 1, 16.00

Бедите на Софи / Les malheurs de Sophie

2015, 105’

Реж. Кристоф Оноре

 

Петък 7, 19.00

Непотребни истории от вчерашния ден – 7

 

Събота 8, 16.00

Сезар и Розали / César et Rosalie класика

1972, 110’

Реж. Клод Соте

 

Събота 15, 16.00

Топлинна вълна / Coup de chaud

2014, 102’

Реж. Рафаел Жакло

 

Петък 21 юли, 19.00

Асансьор за ешафода класика

1957, 90'

Реж. Луи Мал

С участието на: Жана Моро, Морис Роне

 

Събота 22 юли, 16.00

Заливът на ангелите класика

1962, 85'

Реж. Жак Деми

С участието на: Жана Моро, Клод Ман

 

Петък 28 юли, 19.00

Жюл и Жим класика

1962, 105'

Реж. Франсоа Трюфо

С участието на: Жана Моро, Анри Сер, Оскар Веренер

 

Събота 29 юли, 16.00

Презрението класика

1963, 110'

Реж. Жан-Люк Годар

С участието на: Бриджит Бардо, Мишел Пиколи и Фриц Ланг